Męskie kurtki motocyklowe

Męskie kurtki skórzane wykonuje się z naturalnych skór jagnięcych lub też bydlęcych. Są miękkie w dotyku i wygodne w noszeniu. Komfort zapewnia również odpowiednio dobrany krój kurtki. W sklepach znajdziemy fasony krótkie, długie, w stylu motocyklowym, ze ściągaczami i w najmodniejszych kolorach.

Panowie przyodziani w skóry wyglądają nad wyraz męsko. Jest to moda dla młodzieży jak i starszych panów, właściwa na wiele okazji. Klasyczne fasony kurtek męskich to przede wszystkim wierzchnie odzienie zapinane na zamek lub guziki. Poza tym, że jest to propozycja uniwersalna do noszenia na co dzień jak i od święta to również solidny wyrób.

W zależności od upodobań skóra może być matowa lub lakierowana, sztywna w dotyku bądź miękka. Jednak każda z nich jest solidna, trwała i przyjazna dla zdrowia. Bowiem naturalne skóry nie ulegają tak szybkiemu zniszczeniu jak sztuczne i pozwalają skórze swobodnie oddychać nie powodując nieprzyjemnego uczucia przepocenia.

W obecnie trwającym sezonie jesienno- zimowym modne są bardzo kurtki skórzane męskie podkreślające sylwetkę i podobnie będzie w przyszłym sezonie wiosennym. Świetnie uwypuklają szerokie i barczyste ramiona oraz wymodelowany brzuch tym samym zwracając uwagę kobiet. Taki krój jest odpowiedni również dla panów o mniej imponującej posturze nadając im optycznie nieskazitelny wygląd i tym samym poprawiając samopoczucie.

Na cieplejsze dni polecana cienka skóra, natomiast kurtki skórzane na zimową porę dobrze by było zaopatrzyć się w coś cieplejszego. Idealna może się okazać dla wielu panów kurtka z grubszą dzianinową podszewką oraz dopinaną wstawką przy kołnierzu z futrem. Podczas mrozów i silnego wiatru z pewnością spełni swą rolę. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na zamek, dobrze by było gdyby był zakryty gdyż często zamki metalowe pod wpływem niekorzystnych czynników zacinają się i psują. Natomiast plisa z zatrzaskami świetnie go ochroni przed zniszczeniem.

Szczególnym rodzajem wierzchniego odzienia ze skóry dla panów są kurtki motocyklowe przeznaczone tak dla osób uprawiających ten sport jak i dla sympatyków. Są one bardzo solidne, bardzo często dwukolorowe. Posiadają protektory na ramionach i łokciach, wszywki zapobiegające przetarciom oraz wypinaną podpinkę ocieplającą co umożliwia noszenie ich praktycznie w każdym sezonie. Jest to krój uniwersalny i zawsze na topie.